Гіперметропія або далекозорість

Автор expo-optic Опубліковано в: Статті Дата створення : 2017-12-11 Переглядів : 2704 Коментар : 0

Гіперметропія - це один з найпоширеніших рефракційних дефектів зору.
Expo-optic розповість Вам сьогодні що це таке і як за допомогою окулярів виправити цей дефект!

    Нормальне око фокусує світлові промені від віддалених об'єктів точно на сітківці ока, що дозволяє отримувати чітке зображення об'єкта.При гіперметропії світлові промені від віддалених об'єктів формуються не на сітківці, а позаду неї, якщо око не напружене.Це може відбуватися або тому, що очне яблуко коротше нормального (відстань від рогівки до сітківки замала для наявної оптичної сили ока), або в даному оці ,в порівнянні з нормою, занадто слабка оптична сила .

    При гіперметропії зір вдалину буде нормальним , а зір зблизька може бути поганим. Для того, щоб добре бачити віддалені об'єкти гіперметропу доводиться напружувати акомодацію: за рахунок збільшення оптичної сили кришталика вдається збільшити здатність  сили ока в цілому і перенести фокус на сітківку.Однак для бачення предметів зблизька  гіперметропу треба ще сильніше напружувати акомодацію і наявного їй обсягу сили  може бути недостатньо для фокусування світлових променів на сітківці ока. Навіть якщо людина буде добре бачити на близьких відстанях, при тривалому навантаженні  через постійну  напруженість акомодації може з'явитися зорова втома (важко фокусуватися), головний біль і затуманення зору. Можуть з'являтися також роздратованість очей, їх почервоніння, сльозотеча.

     Гіперметропія слабкого і навіть середнього ступеня може залишатися не виявленою до тих пір, поки у пацієнта з віком не виникнуть труднощі при баченні зблизька (наприклад, при читанні) через нестачу обсягу акомодації (прихована гіперметропія).Вважається, що гіперметропія - вроджений дефект зору. Діабет, видалення кришталика та інші патології в деяких випадках можуть викликати появу гіперметропії.

Як запобігти появу гіперметропії?

   Для запобігання появи симптомів зорової втоми при виконанні роботи на близьких відстанях необхідно стежити, щоб робоче місце було добре освітлене і не було дратівливих відблисків. Корисно періодично (хвилин через 30-45) давати очам відпочити (під час відпочинку треба перевести погляд на віддалені об'єкти, щоб розслабити акомодацію).

   Якщо у Вас гіперметропія, але немає ознак зорової втоми при роботі на малих відстанях, то лікар може не призначити Вам засоби корекції, так як наявного обсягу акомодації досить для комфортного зору поблизу. Якщо у Вас гіперметропія дуже високого ступеня або слабкої / середньої, але вже спостерігаються ознаки пресбіопії, то Вам знадобляться засоби корекції зору (окуляри або контактні лінзи).

  Для корекції гіперметропії використовуються позитивні (збірні) лінзи, які допомагають оку заломлювати світлові промені так, щоб вони збиралися точно на сітківці. У рецепті на окуляри, виписаному для корекції гіперметропії, вказана оптична сила лінз в діоптріях зі знаком плюс (наприклад, +2,50 D).

Теги :

Залишити коментар

Captcha


Веб розробка InBiz