Комп'ютерний зоровий синдром: розпізнайте перші симптоми

Автор amikushova94 Опубліковано в: Статті Дата створення : 2018-06-27 Переглядів : 3218 Коментар : 0
Комп’ютерний зоровий синдром (КЗС) – це реакція органу зору на неадекватне навантаження одночасно на мозок, хребет та очі протягом тривалого часу.
 

    Людське око – це верхівка еволюції органа зору в природі. Однак воно ніколи не призначалося для тих цілей, в яких використовується сьогодні. Еволюція ока завершилась задовго до появи шкіл, друку, електричного світла, телевізора…вже не кажучи про комп’ютер та Інтернет. Зображення на екрані комп’ютера принципово відрізняється від звичних оку об’єктів: воно світиться, складається із дискретних точок, мерехтить, не має чітких меж. Саме це, а не випромінення монітору, як вважалося раніше, спричиняє зорове перенапруження.  Тепер ми знаємо, що жодних серйозних органічних захворювань ока тривала робота за комп’ютером не спричиняє, але хвилює розповсюдженість комп’ютерного зорового синдрому, від якого страждають 75% користувачів, і який призводить до появи або прогресування короткозорості ,синдрому сухого ока та спазму акомодації.  

     При роботі за монітором в декілька разів знижується частота моргання, і поверхня роговиці пересихає. Переважна більшість жителів міст працює в офісах в умовах пересушеного кондиціонерами повітря, проводячи весь день за монітором. Вдома знов комп’ютер. Не слід легковажно ставитись до цього зачарованого кола – ваша недбалість може призвести до розвитку короткозорості та значного зниження якості життя.

  Читаємо та впізнаємо себе

Основні причини розвитку КЗС:

  • неправильна організація робочого місця;
  • тривала БЕЗПЕРЕРВНА робота за комп’ютером;
  • неправильно підібране освітлення;
  • неправильне положення тулуба під час сидіння.
  •  

Основні симптоми КЗС:

  • відчуття «важких повік», сухості в очах або сльозотеча;
  • «затуманеність» зору, світлочутливість, тимчасова короткозорість;
  • почервоніння очей; головний біль;
  • біль у спині та шийному відділі.

Декілька порад, як побороти КЗС

 

Освітлення

Занадто яскраве світло з вікон або від ламп денного освітлення змушують наші очі напружуватися при читанні інформації на моніторі. Пам'ятайте, що при роботі на комп'ютері освітлення кімнати повинно бути слабшим, ніж звичайне офісне освітлення.Закрийте вікна шторами або опустіть жалюзі.Зменшіть кількість використовуваних ламп або замініть їх на лампи меншої потужності. Монітор повинен бути розташований так, щоб вікно знаходилося збоку, а не позаду чи попереду монітора.При користуванні настільної лампи розташовуйте її так, що її світло не зліпив вам очі і не падав на екран монітора.

 

Відбиття світла
 
Яскраві відблиски світла на екрані монітора, на стінах або будь-яких плоских поверхнях також викликають зорове стомлення. Уникайте яскравих джерел світла.Сучасні монітори мають покриття антивідблиску і не вимагають спеціальних захисних екранів.Якщо ви працюєте за комп'ютером в окулярах, то ваші лінзи повинні мати антиблікове покриття, яке захистить ваші очі від світлових відблисків на лінзах.
 
Монітор
 
При роботі за монітором з катодною трубкою зорову втому і роздратування очей викликає миготіння зображення, особливо сильно впливає, якщо частота кадрів менше 75 Гц. Намагайтеся купувати монітори з високою частотою кадрів.Купуючи рідко-кристалічні  монітори, вибирайте моделі з великим екраном (діагональ не менш 19 дюймів), високою контрастністю і максимальною роздільною здатністю.Налаштуйте екран монітора: він не повинен бути ні занадто яскравим, ні занадто тьмяним. Рівень яскравості повинен бути комфортним для зору. Чорний текст на білому тлі - оптимальна комбінація кольорів, хоча допустимі й інші контрастні комбінації.
 
Положення тіла
 
Науково обґрунтованих рекомендацій щодо відстані між монітором і очима не існує. Монітор зазвичай розташовується на відстані 50 - 70 см від очей. Причому центр екрану повинен знаходитися на 10-20 градусів нижче рівня очей. Це забезпечує комфортне положення тіла і голови при роботі за комп'ютером. Відрегулюйте положення вашого стільця і ​​монітора відповідно до зазначених рекомендаційі. Інакше до кінця робочого дня у вас будуть боліти шия або спина (а, може, і голова). Майте на увазі що, чим більший екран монітора, тим далі він повинен розташовуватися від очей.
Теги :

Залишити коментар

Captcha


Веб розробка InBiz