Прогресивні лінзи.Чіткий зір на будь-якій відстані

Автор expo-optic Опубліковано в: Статті Дата створення : 2018-08-30 Переглядів : 12518 Коментар : 0
Прогресивні лінзи забезпечують чіткий зір на всіх відстанях. Вони полегшать Вам життя, навіть якщо Ви тільки починаєте відчувати ослаблення зору при перших ознаках пресбіопії - при читанні або роботі на ближніх відстанях.
 
  Сучасна людина у віці за 40 відчуває себе дуже навіть молодо. Як говориться у відомому фільмі, після 40 років життя тільки починається. Разом з тим, незалежно від внутрішнього відчуття  свого віку, саме після 40 людина вперше стикається із зоровими проблемами на близькій відстані. Пов'язано це з , так званою, пресбіопією, або віковою далекозорістю. Основна проблема, яка починає турбувати людину - це труднощі при читанні дрібних текстів зблизька.
    Виникає бажання відсунути від себе текст, так його читати стає простіше. Це не прояв хвороби, а фізіологічне явище, пов'язане з процесами, які виникають всередині ока. Рухома прозора лінза, розташована всередині ока людини - кришталик, втрачає свою еластичність і вже не може, як раніше, фокусувати зір на об'єктах, що знаходяться на різних  відстанях від ока. Пресбіопія, починаючись у віці за 40, поступово прогресує, досягаючи свого максимуму до 60-65 років, в зв'язку з цим діапазон відстаней нечіткого зору збільшується. Багато хто прагне відстрочити візит в оптику, боячись того, що одягнувши один раз окуляри, вже не зможуть без них. Існує поширена помилка, що очі в окулярах «лінуються», а без окулярів тренується. Перенапруження при роботі зблизька за відсутності потрібної корекції окулярами може провокувати погане самопочуття, втомлюваність, головний біль, іноді навіть підйом артеріального тиску і цілий «букет»  захворювань очей, від хронічного запалення кон'юнктивіту  і повік, до глаукоми. Тому  корекція зору у віці за 40 - рішення не тільки вимушене, але і правильне для підтримки свого гарного самопочуття і здоров'я.
   
 
   Можливі різні варіанти окулярної  корекції пресбіопії:
• традиційні окуляри для читання;
• біфокальні окуляри;
• прогресивні окуляри.
 
  У традиційних окулярах для читання стоять так звані однофокальні лінзи, що забезпечують необхідну для читання на відстань.Якщо Ви працюєте не тільки з паперами, але і з комп'ютером, в подальшому Вам знадобиться ще одна пара окулярів, що забезпечують чіткий зір на відстані монітора.
   У прогресивних окулярах використовуються спеціальні лінзи, в яких оптична сила плавно змінюється зверху вниз. Поглядаючи здаля в близь, користувач таких окулярів для кожної відстані дивиться через певну точку, що дозволяє йому чітко бачити. Прогресивні лінзи зовні не відрізняються від звичайних однофокальних лінз. Тільки прогресивні лінзи дозволяють бачити чітко і ясно різновіддалені від ока точки простору.Прогресивні окуляри - найдосконаліший на сьогоднішній день не хірургічний спосіб корекції пресбіопії для сучасної людини, що використовує всі робочі відстані.
   Для користувачів, які вже мають досвід використання прогресивних лінз, адаптація до  прогресивних лінз відбувається спонтанно: "одягнув і пішов".Користувачі, які вперше одягають окуляри з прогресивними лінзами,  повинні уважно вислухати рекомендації лікаря- офтальмолога  і на протязі 2-3 днів потренуватися в навичках використання нових лінз в повсякденному житті.В ідеальному випадку, рекомендуємо взяти короткий "відгул" на 2-3 дні або почати носіння нових прогресивних окулярів з вихідних днів. Особливу увагу слід приділити водінню автомобіля в нових прогресивних лінзах.
   
 
     П'ять простих правил і вправ для "новачків" :
- Обов'язково: повністю відмовитися від використання "старих окулярів" - носити тільки нові прогресивні окуляри.
- Фіксуйте зір на різних відстанях: вдома, в спокійній обстановці, сидячи перед телевізором у прогресивних окулярах, поперемінно фокусуйте погляд то на телевізорі, то на книзі в руках: протягом 0.5-1.5 години. Цю вправу можна повторити на вулиці: фіксуючи погляд на газеті в руках, потім переводячи його на великий предмет в межах 5 метрів. Потім спробуйте сфокусуватися на далекому будинку або вивісці магазина на іншій стороні вулиці.
- Ходьба по сходах. Увага! Пам'ятайте, що при ходьбі в прогресивних лінзах по сходах (вгору або вниз) Ви, за звичкою,  будете намагатися дивитися на сходинки просто опускаючи очі - через ту "зону" яка відповідає за відстань 0,3-0,5 метра. А, відстань до сходинок становить 1,5-2,0 метра. Відповідно, для чіткого бачення сходів  Вам необхідно трохи опускати голову, щоб очі дивилися на сходи через середню частину лінз. У спокійній обстановці потренируйтесь підніматися і спускатися по сходах протягом 0,5 години. Ці ж рекомендації стосуються й ходьбі по вулиці.
- Погляд в сторону на середніх і ближніх дистанціях. Пам'ятайте, що прогресивні лінзи мають дизайн,який забезпечує збалансоване бачення на всіх дистанціях. Для того  щоб перевести погляд в бік, раніше Ви наводили очі на необхідний предмет, рухаючи їх у бік.Тепер, в нових окулярах, для цього необхідно трохи повернути голову в бік,а не тільки очі. У спокійній обстановці, потренуйтеся фокусуватися на предметах,які знаходяться збоку (в стороні) - поперемінно фокусуючись на них, в межах 2.0-5.0 метрів; не забувайте трохи повертати голову: час виконання вправи 0,2-0,5 години.
- Керування автомобілем. Для водіння машини в прогресивних лінзах потрібно приступати після освоєння перших трьох вправ. Тільки якщо Ви впевнено фокусуєте  погляд на всіх дистанціях, можна приступати до водіння. Рекомендуємо починати вправу в умовах  малого трафіку автомобілів. Пам'ятайте, що Ваша увага частково буде зайнято адаптацією до нових окулярів.
 
 
Можливі обмеження у використанні прогресивних лінз :
- Анізометропія (різниця в діоптріях між лівим і правим оком пацієнта).У разі анізометропії з різницею в 2.00 і більше діоптрії, ми не рекомендуємо носіння прогресивних окулярів.
- Косоокість (аномальне порушення паралельності зорових ліній  очей.В цьому випадку, неможливо зберегти чіткі і паралельні лінії руху очей по трьом областям прогресивної лінзи (відстань для близі, середня відстань і  дальня відстань). Носіння прогресивних лінз не рекомендовано.
- Катаракта (офтальмологічне захворювання, пов'язане з помутнінням кришталика ока, що викликає різні ступені розладу зору).В цьому випадку зір не коригується стабільно. Прогресивні лінзи носити не можна.
Ністагм (мимовільні коливальні рухи зіниці, з високою частотою).Зіниця нестабільна в каналі прогресії, можливе попадання на області спотворень. Прогресивні окуляри не рекомендовані

 

Теги :

Залишити коментар

Captcha


Веб розробка InBiz