Основні хвороби очей і причини,які їх викликають.

Автор expo-optic Опубліковано в: Статті Дата створення : 2017-08-10 Переглядів : 317 Коментар : 0

Зір - безцінний дар, отриманий нами при народженні. З його допомогою ми пізнаємо світ, насолоджуємося  навколишньою красою і отримуємо знання, необхідні для  нашого подальшого життя і функціонування.Але, як весь організм, органи зору знаходяться в постійній небезпеці і з часом всі ми зустрічаємось із  проблемами зору.EXPO-optic пропонує Вам більш детальніше дізнатись  чому так відбувається і як можна зберегти хороший зір.

 

   Сучасні хвороби очей - захворювання, пов'язані з порушенням рефракції (у більшості випадків). Вони можуть бути спадковими, вродженими чи набутими, а саме :

 

1. Астигматизм.
Заломлення світла під різними кутами, внаслідок чого зображення неправильно фокусується в різних точках сітківки і людина бачить навколишній світ нечітким і розпливчастим.

 

2. Далекозорість (гіперметропія).Зображення фокусується за сітківкою, тому людина погано бачить близько розташовані предмети.

 

3. Короткозорість (міопія).Зображення проектується перед сітківкою, в результаті чого, людина погано бачить далеко розташовані предмети.

Сьогодні ці хвороби досить швидко прогресують завдяки науково -технічному прогресу. Ми і наші діти все менше буваємо на вулиці і все більше часу проводимо біля телевізора чи комп'ютера. До речі, за відсутності лікування у дітей, ці хвороби можуть привести до розвитку косоокості або амбліопії.

 

  Але не тільки діти і молоді люди страждають захворюваннями очей.Існують хвороби, які часто зустрічаються у новонароджених дітей або людей середнього віку і старше. У перших часто бувають кон'юнктивіт або дакріоцистит (непрохідність слізного каналу). У другому - глаукома і катаракта, дистрофія і відшарування сітківки. Деякі з них розвиваються ніби самостійно (причини їх розвитку так і не були встановлені), інші є ускладненням інших хвороб або внутрішньоутробних інфекцій.

   

  В цілому причин для виникнення захворювань органів зору у людини безліч. Їх розвиток може бути пов'язаний з неправильними умовами для зору, підвищеними зоровими навантаженнями, несприятливою екологічною обстановкою. Не останнє місце серед причин займають шкідливі звички і нестача вітамінів, відсутність гігієни (інфекційний кон'юнктивіт). Також до причин захворювань очей враховують стреси, постійне напруження очних м'язів і нервів,травми голови, шиї або спини,збої в роботі кишечника,природне старіння людини.

    Багато хвороб органів зору небезпечні своїм безсимптомним розвитком! Вони роками руйнують тканини очей, не видаючи свою присутність. Людина дізнається про них, коли очні тканини практично померли, що знижує шанси на одужання і підвищує ризик розвитку остаточної сліпоти.

 Важливо!
 

Тисячі людей могли б залишитися зрячими, якби захворювання очей було виявлено своєчасно. Профілактичне обстеження у офтальмолога хоча б раз на рік дозволяє виявити серйозні хвороби на ранній стадії розвитку і врятувати людину від сліпоти.
Незважаючи на безсимптомність багатьох захворювань очей, все-таки є деякі ознаки, за якими можна запідозрити розвиток тієї чи іншої хвороби. Розглянемо коротко ознаки, які можуть свідчити про проблеми з очима:

• часті головні болі, спотворення зображення, прищурення (підношення предметів ближче до обличчя) для кращого бачення - порушення рефракції ока, нестача вітамінів;

• важкі повіки і відчуття попадання чогось в очі - хронічний кон'юнктивіт або хвороба рогівки;

• почервоніння кон'юнктиви, склеювання вій  - кон'юнктивіт;

• нестерпний свербіж і почервоніння повік - блефарит;

•  сльозотеча, спазми вік, світлочутливість - патологія рогівки;

• раптова сліпота - відшарування сітківки, травма ока;

• тимчасове затуманення зору, зниження гостроти зору - катаракта, глаукома;

• сильні очні болі і різке зниження зору - гострий іридоцикліт.

Важливо!
 

Незалежно від ефективності тих чи інших препаратів, засобів чи методів не можна займатися самолікуванням без консультації лікаря-офтальмолога для уточнення діагнозу!

 

Теги :

Залишити коментар

Captcha


Веб розробка InBiz