Фотохромні лінзи

Автор expo-optic Опубліковано в: Статті Дата створення : 2018-04-01 Переглядів : 597 Коментар : 0

Фотохромні лінзи - це лінзи, які не тільки коригують зір (покращують зір до максимально досяжної з окулярами гостроти зору), але і змінюють ступінь свого затемнення в залежності від інтенсивності сонячного світла. Окуляри з фотохромними лінзами називають фотохромними окулярами, а також окулярами - «хамелеонами».

    Фотохромні лінзи в приміщенні можуть бути безбарвними, як звичайні лінзи для окулярів, а на вулиці під яскравими сонячними променями вони швидко темніють. Фотохромні окуляри на вулиці захищають очі від надмірного сонячного світла так само, як сонцезахисні окуляри. Якщо з вулиці зайти в приміщення, то фотохромні лінзи знову швидко стають безбарвними. Фотохромні лінзи в приміщенні практично не відрізняються від звичайних безбарвних окулярів, використовуваних для усунення рефракційних дефектів зору.

    Таке «розумне» перевтілення  фотохромних лінз пояснюється наявністю в їх матеріалі молекул особливих фотохромних речовин. Молекули цих речовин під дією ультрафіолетового випромінювання, що є складовою частиною спектра сонячного випромінювання, переходять з вихідного стану, що характеризується високим ступенем світлопропускання, в активований стан, в якому вони вже пропускають набагато менше променів видимого світла. Фотохромна лінза в активованому стані стає затемненою(зазвичай вона стає сірого або коричневого кольору).Коли на фотохромну лінзу перестає діяти ультрафіолетове випромінювання, молекули фотохромних речовин мимовільно повертаються в початковий стан і знову пропускають все видиме світло. Лінза стає знову безбарвною. У сонячний день фотохромні окуляри на вулиці замінюють сонцезахисні окуляри з діоптріями, а всередині приміщення вони нічим не відрізняються від звичайних окулярів для корекції зору.

      Сучасні фотохромні лінзи для окулярів можна рекомендувати як альтернативу будь-яким незафарбованим лінзам в приміщенні. Однак при цьому їх можна використовувати і як сонцезахисні лінзи, так як вони послаблюють яскраві сонячні промені. Таким чином, одна пара фотохромних окулярів може замінити дві звичайних: для приміщення і сонцезахисні окуляри. Вони ідеальні для ситуацій, коли Ви чергуєте перебування в яскравий сонячний день на вулиці і всередині приміщення.

   Фотохромні окуляри замінюють дві пари звичайних окулярів

  Однак фотохромні лінзи не є повноцінною заміною сонцезахисних окулярів, якщо Ви плануєте весь день провести під сонцем, наприклад, на пляжі. Для надійного захисту очей від занадто яскравих сонячних променів при тривалому перебуванні на відкритому повітрі найкраще підходять сонцезахисні окуляри з постійним ступенем затемнення.

  Фотохромні окуляри для водіїв

   Відзначимо також, що звичайні фотохромні окуляри не затемняются в салоні автомобіля, оскільки ультрафіолетове випромінювання практично не проникає через  скло автомобіля (сучасне скло майже повністю поглинає ультрафіолетове випромінювання).Однак останнім часом з'явилися спеціальні фотохромні лінзи DriveWear для водіїв автотранспорту. DriveWear володіють початковим ступенем затемнення (близько 50%), а в яскраву сонячну погоду вони стають ще темніше (приблизно до 80%) не тільки на відкритому повітрі, але і в салоні автомобіля. DriveWear - це спільна розробка компанії Transitions і Younger Optics. Компанія Transitions розробила технологію (Transitions SOLFX), завдяки якій фотохромні лінзи здатні затемнюватися не тільки під дією ультрафіолетових, але і синіх променів видимого спектру сонячних випромінювань. У фотохромних лінзах DriveWear компанії Younger Optics фотохромними технологія Transitions SOLFX об'єднана з власної поляризационной технологією NUPOLAR.

     В цілому, сектор фотохромних лінз зараз є одним з найбільш швидко розвиваються на оптичному ринку, в ньому все частіше з'являються нові зразки продукції, що відрізняються кращими фотохромними властивостями; все більше компаній пропонують свої фотохромні лінзи. Очкові фотохромні лінзи останнього покоління, такі як, наприклад, Transitions і SunSensors, безсумнівно, надають дуже високий рівень зорового комфорту. Вони реально дозволяють замінити дві пари окулярів (простих і сонцезахисних) однієї - з фотохромними лінзами.

Теги :

Залишити коментар

Captcha


Веб розробка InBiz