Як підібрати сонцезахисні окуляри?

Автор expo-optic Опубліковано в: Статті Дата створення : 2017-03-22 Переглядів : 435 Коментар : 0

Завжди треба звертати увагу на матеріал, з якого зроблені окуляри, колір лінз і маркування. Але про все по порядку. Сучасна оптична промисловість використовує для виготовлення сонцезахисних окулярів скло і пластик. Довгий час скляні лінзи вважалися кращим матеріалом, оскільки забезпечують хороший захист від ультрафіолету і менше спотворюють зображення.

Скло більш стійке до подряпин, і термін його служби довше. Але в останні роки з'явилися високоякісні полімерні матеріали, нітрохи не поступаються мінеральним (скло), а в чомусь навіть перевершують їх, і багато виробників сьогодні віддають перевагу саме пластику. Для захисту очей від шкідливого випромінювання при виготовленні до складу пластику вводяться спеціальні хімічні сполуки, а на готові лінзи наносяться особливі покриття. Окуляри з такого матеріалу виходять більш легкими і практичними порівняно зі склом, у якого є один істотний недолік - крихкість і травмонебезпечність (тому окуляри зі скляними лінзами не рекомендується носити спортсменам і дітям).

У пластика теж є один мінус - спотворення предметів, але це можна перевірити, примірявши окуляри: якщо лінзи якісні, прямі лінії не повинні спотворити. Звичайно, сонячні окуляри - це модний аксесуар, який додає вам шарму, загадковості і імпозантності. Але все-таки головне їхнє призначення в іншому: послаблювати видиме світло до комфортного відчуття; додатково послаблювати світло синього діапазону, найбільш небезпечний для сітківки ока і є причиною фоторетинитов (світлових опіків сітківки); блокувати світло ультрафіолетового діапазону, що викликає опіки рогівки і кон'юнктивіти; зберігати можливість розрізняти сигнали світлофора.

Існує п'ять категорій затемненності лінз у сонцезахисних окулярах:
* 0 - пропускають 80-100% світла (прозорі лінзи або злегка затемнені);
* 1 - пропускають 43-80% світла;
* 2 - пропускають 18-43% світла;
* 3 - пропускають 8-18% світла;
* 4 - пропускають 3-8% світла (лінзи дуже темні).

Теги :

Залишити коментар

Captcha


Веб розробка InBiz