Короткозорість

Автор expo-optic Опубліковано в: Статті Дата створення : 2017-12-25 Переглядів : 2317 Коментар : 0

Короткозорість (міопія) - це порушення зору, при якому людина добре бачить предмети на близькій відстані, і погано - предмети далеко від неї.«Міопія» - більш наукова назва даного захворювання очей, а термін «короткозорість» обумовлений тим, що люди близько підносять предмети близько до очей, щоб розглянути їх.

    Короткозорість зустрічається досить часто, майже у третини населення нашої планети. У деяких людей вона є вродженою і проявляється в самому ранньому віці, але все-таки у більшості розвивається в проміжку від 7 до 16 і після 40 років. Іноді короткозорість може початися і в 20 - 40 років, але частіше в цьому віці прогресує вже розвинена раніше міопія.

      Чим пояснюється короткозорість (міопія)?

У людей з хорошим зором зображення предметів, пройшовши через оптичну систему ока, фокусується на сітківці, а при короткозорості (міопії) - перед сітківкою. В результаті цього в головний мозок передається розмита картинка, яку і бачить людина.Так відбувається тільки з віддаленими предметами, коли в око потрапляють паралельні світлові промені. Якщо ж людина розглядає предмети зблизька, промені від них не будуть паралельними (вони розходиться в сторони), і з такими променями короткозорі очі в змозі впоратися - зображення фокусується на сітківці, а значить, і картинка вийде чіткою.

    Причини короткозорості (міопії):

  • Неправильна форма очного яблука (його занадто подовжена форма). При цьому зображення предметів, фокусуючись, не досягають сітківки.
  • Порушення  функцій оптичної системи ока (кришталика, рогівки). Зображення предметів занадто сильно переломлюється оптичною системою ока і сходиться в фокус перед сітківкою, а не на ній.

    Через що розвивається короткозорість (міопія)?

Виділяють кілька факторів розвитку короткозорості (міопії):

1.Спадковість. Якщо у обох батьків короткозорість, існує ймовірність до 70%, що у дитини також розвинеться короткозорість. Якщо ж короткозорий тільки один з батьків, ймовірність розвитку короткозорості знижується до 30%. Дитина успадковує не саме поганий зір, а лише фізіологічну схильність до нього - розмір і форму очного яблука або  властивості оптичної системи ока (кришталика, рогівки).

2.Перенесенние захворювання (ревматизм, сколіоз, плоскостопість, тонзиліт, гайморит, туберкульоз, гепатит, травми головного мозку, дифтерія, діабет, рахіт).

3.Ослаблення організму в результаті втоми, неправильного харчування, зловживання алкоголем, куріння, брак вітамінів, зниження імунітету, стрес.

4.Вагітність. При вагітності виникає додаткове навантаження на серцево-судинну систему і підвищується внутрішньоочний тиск. Якщо сітківка тонка, вона може розтягнутися і навіть в деяких випадках відшаруватися. Під час пологів навантаження на очі зростає ще більше, особливо якщо жінка неправильно тужиться, тому багатьом короткозорим породіллям рекомендують кесарів розтин замість природних пологів.

5.Ослаблення тканини склери, що призводить до збільшення розміру очного яблука під впливом високого внутрішньоочного тиску; в результаті може розвинутися короткозорість.

6.Інтенсивні зорові навантаження (тривала робота за комп'ютером, перегляд телевізора, читання).

7.Недотримання гігієни праці (недостатнє освітлення, неправильно обладнане робоче місце і посадка під час роботи або навчання, читання в транспорті або лежачи і т.п.)

8.Неправильна корекція зору. Корекція зору повинна проводитися тільки після консультації офтальмолога. Самостійний підбір окулярів і контактних лінз може привести до прогресування короткозорості і розвитку косоокості.

     Профілактика короткозорості (міопії)

Для профілактики короткозорості важливе значення має гігієна зору, причому з самого раннього віку.

По-перше, завжди стежте за правильністю посадки і освітленням при читанні і письмі.

По-друге, не перенапружуйте очі, знайдіть трохи часу хоча б раз за годину і дайте очам розслабитися, зробіть зарядку для очей.

Слідкуйте, щоб харчування було повноцінним, вживайте в їжу більше продуктів, що містять необхідні очам вітаміни.

Не бійтеся почати коригувати зір, якщо помітили його погіршення. Надмірне навантаження очей при спробі розглянути предмети на далекій відстані може привести до розвитку ще більшої короткозорості, косоокості, проблемам з сітківкою.

 

 

Теги :

Залишити коментар

Captcha


Веб розробка InBiz